Grupa „Słoneczniki” i „ Niezpominajki” wycieczka do gospodarstwa agroturystycznego w "Ziołowy Dzbanek" w Sąpach.

Przedszkolaki poznały ziołowe ogrody zdrowia w „Ziołowym Dzbanku” położonym w wiosce  Sąpy „Babia Dolina” w gminie Młynary. Umiejscowiony na obrzeżach wsi, zaprasza wszystkich do obcowania z naturą. Nad ziołowym ogródkiem unosi się zapach kuszącej macierzanki, a oczy cieszy widok kwitnących nagietków i lawendy w dostojnym towarzystwie lubczyka i arcydzięgla.Ale również i swym niewątpliwym urokiem przyciągnie nas dziko rosnące zioła: parząca pokrzywa, szorstki żywokost i pachnący tatarak, które skrzętnie skrywają w sobie swe zdrowotne moce.

Przedszkolaki wykonały ziołowe mydła naturalne (lawendowe, melisowe, różane) oraz je pakowały.
Ponadto dzieci zwiedziły: zagrodę – chatę zielarską, wiatę garncarską, ogród ziołowy, Mini Zoo.
Na koniec wszyscy wspólnie świętowali, zajadali czekoladowe babeczki popijając sokiem ekologicznym. Dziekujemy za miłe spotkanie w tak przepieknym miejscu.