Ekologia – mądre słowo,
a co znaczy – powiedz, sowo?
Sowa chwilę pomyślała
i odpowiedź taką dała:
„To nauka o zwierzakach,
lasach, rzekach, ludziach, ptakach.
Mówiąc krótko, w paru zdaniach,
o wzajemnych powiązaniach
między nami, bo to wszystko
to jest nasze środowisko.
Masz je chronić i szanować”
– powiedziała mądra sowa….
Co to jest ekologia? Czego dotyczy ta nauka? Co oznacza słowo „szanować”?

W naszym przedszkolu odbył się tydzień ekologiczny, podczas którego w atrakcyjny sposób przekazana została dzieciom wiedzę na temat środowiska. Rozpoczęliśmy od pogadanki na temat segregacji śmieci, dzieci obejrzały filmy edukacyjne na tamat  ekologii. Przedszkolaki poznały zasady dbania o środowisko i obiecały ich przestrzegać. Wykonały ciekawe prace plastyczne z recyklingu. Podczas spaceru przyglądały się przyrodzie z bliska przy użyciu lup.