Dnia 21.09.2023r. grupa ,,Dzwoneczki” zwiedzała Komendę Powiatową Policji w Braniewie. Głównym celem wycieczki było zapoznanie z pracą policjantów, zwiedzenie budynku komendy oraz przypomnienie ważnych zasad bezpieczeństwa. Funkcjonariusze policji w interesujący i przystępny dla przedszkolaków sposób opowiedzieli o ich trudnej                      i odpowiedzialnej pracy.

Na parkingu policyjnym mogliśmy obejrzeć i usiąść za kierownicą radiowozów. Zaprezentowano nam sygnały świetlne i dźwiękowe, a także sprzęt będący na wyposażeniu Funkcjonariusza Policji. Kolejnym punktem było zejście na strzelnicę, gdzie każdy mógł spróbować trafić do celu. Na koniec poznaliśmy pracę technika kryminalistyki. Każde dziecko miało możliwość zdjęcia odcisków palców.
Wycieczka była bardzo atrakcyjna i wywołała wiele pozytywnych emocji. Oprowadzającym nas funkcjonariuszom serdecznie dziękujemy za uprzejmość i życzliwość jaką nam okazali, a wszystkim Policjantom wyrażamy uznanie za ich trudną i niebezpieczną pracę.

dzieci z balonami przed budynkiem policji

dzieci robia odciski palcow

dzieci za kratami