Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

„Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0” jest programem uchwalonym na lata 2021-2025 przez Radę Ministrów w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych, pedagogicznych stanowiących centrum dostępu do wiedzy i kultury.

Głównym celem tego programu jest zakup książek będących nowościami wydawniczymi do placówki oraz realizację działań promujących czytelnictwo. Nasza biblioteka przedszkolna przy wsparciu Dyrekcji powiększyła się o nowe pozycje. Są to między innymi książki o rodzinie, przyrodzie, bezpieczeństwie, tradycjach świątecznych, podróżnicze i wiele innych.

Dzieci miały już okazję obejrzenia i zapoznania się z nowościami wydawniczymi zakupionymi do przedszkolnej biblioteki. Z wielkim zainteresowaniem oglądały książki, jednocześnie przypominając sobie, jak należy się z nimi obchodzić.

Rozbudzenie w dzieciach zainteresowań książką zanim pójdzie do szkoły stanowi fundament ich przyszłego sukcesu. Czas poświęcony na czytanie jest bezcenny. Dlatego tak ważne jest już od najmłodszych lat rozwijanie zainteresowań czytelniczych.

Nasze Przedszkole otrzymało dofinansowanie w ramach programu wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025 Priorytet 3 w wysokości 3 000,00 zł. Finansowy wkład własny 750,00 zł. Koszt całkowity to 3750,00 zł.

ksiazka grupa2

ksiazka grupa4